Folie a opletení

Fólie

U kabelů Belden uvedených v tomto katalogu se můžete setkat s několika základními druhy fólií. Ve všech případech se jedná o pásek (podle druhu kabelu měděný nebo hliníkový), který je přiložený na dielektrikum tak, aby se v místě spoje dostatečně překrýval. Tento způsob přiložení fólie zabezpečuje 100% stínění i při ohybu kabelu.

U kabelů „celo-měděných“ se jako stínící fólie využívá měděný pásek bez příměsí.

U hliníkové fólie se jedná o 3 základní typy provedení:

Duofoil®

Kovová vrstva je aplikovaná na obě strany polyesterové nebo polypropylenové fólie. Toto provedení zabezpečuje vodivost i dostatečnou pevnost fólie.

Duobond®

Konstrukce fólie je stejná jako u Duofoil®, ale navíc je zde mezi fólií a dielektrikem přidána jedna tenká vrstva extra citlivá na teplo, která zabezpečuje v procesu výroby dokonalejší adhezi fólie a dielektrika.

Duobond Plus®

Konstrukce první fólie kolem dielektrika je stejná jako v provedení Duobond®. Je zde však navíc další fólie pod pláštěm, která je na plášť nalepena.

Aby byl zabezpečen dokonalý elektrický kontakt hliníkové fólie, je vnitřní vodivý konec stínění přehnutý a tím dojde k uzavření vodivého okruhu.

Tato jedinečná funkce vytváří účinek pevné kovové trubky, která zlepšuje vysokofrekvenční výkon kabelu.

Opletení

Základním materiálem pro opletení je několik měděných vodičů - drátků, které jsou v případě použití hliníkové fólie pocínovány, aby nedocházelo k elektrochemické korozi spojením hliníku a mědi.

Místo aby byly drátky ovíjené kolem fólie ve tvaru U, nespojeného O, jsou pří výrobě drátky kolem fólie ovíjené unikátní technologií Belden tak, že se tkají kolem dokola a tvoří tak cop, tj. dokonalé ovinutí jádra. Tímto kruhovým ovíjením Belden zabezpečuje nejlepší elektrické vlastnosti svých koaxiálních kabelů a to i při jejich ohýbání, neboť nemůže dojít k tomu, že by se drátky někde nedotýkaly. Díky takto ovinutým drátkům se nemusí lepit k folii a i při odstranění pláště zůstává stínící punčoška na kabelu.

Účinnost stínění je dána procentuálním poměrem opletení.


blue-go-left-md.png Úvod                                                                                                                                                                                                                     Plášť blue-go-next-md.png