Historie a vývoj firmy

Společnost Belden byla založena Joseph C. Beldenem v roce 1902 v Chicagu, IL. Společnost je lídrem v designu a výrobě elektrických vodičů, kabelů a souvisejících výrobků po více než 100 let.
V roce 2004 se Belden spojil s firmou Cable Desing Technologies Corp. a transformovala se z kabelové společnosti do poskitovatele řešení v oblasti přenosu signálu s kompletním portfóliem produktů, včetně kabelů, připojení a síťových produktů.  
BeldenHistory4.png
 
1902 - Společnost byla založena Josephem C. Beldenem v Chicagu, Illinois.
1905 - První velký zlom přišel pro Belden v roce 1905, kdy po značné experimentální práci, byla vytvořena izolace "Beldenamel" Tato flexibilní izolace se stala základem pro prvotní úspěch Beldenu.
1910 - Belden se přesová do větších pracovišť a do produktů přidává gumově izolované vodiče.
1927 - Vynález měkké gumové zátky vede k další expanz.
1928 - Nová továrna, specializovaná na výrobu elektruického vedení, je otevřena v Richmondu.
1941 - 1960 - Během Druhé světové války a následná desetiletí, se továrna v Richmondu rozrostla o řadu budov. Důležité výrobny byly přesunuty z Chicaga, tak aby se továrna stala ještě více nezávislou. Pro Belden se tak továrna v Indianě stala největší výrobnou po více než 70 let.
1942 - Běheme této doby firma Belden vyráběla výhradně pro válečné účely. Jejich produkty byly využívány v tancích, letadlech, rádiech, ponorkách, lodích...
1945 - 1980 - Po válce, Belden značně upevnil své vedoucí postavení v oblasti vedení a kabelů a to prostřednictvím, výzkumu, techniky a vývoji produktů. Jako jeden z prvních vyráběl vodiče využívající plastové izolace. Belden zaplnil díry na trhu, který vyžadoval vysoce náročné a kvalitní produkty. A to dělal hlavně díky izolaci, stínění a opláštění.
1980 - V květnu se společnost přestěhovala do nového sídla nacházejícího se jižně od Richmondu. V září se spojily Belden a Course-Hinds comp., velmi vážený výrobce na poli elektrických výrobků, sídlící Syracuse, New York.
1981 - V dubnu Cooper Industries, nacházející se v Houstonu, Texas. Získlal ve firmách Beldenu a Crouse-Hinds zastoupení.
1993 - V říjnu, se Belden opět stal nezávislou veřejností drženou entitou s firemními kancelářemi nacházející se v St. Louis, Misouri.
1993 -2004 - Belden následoval strategii rozvoje. Kdy prostřřednictvím akvizic a přirozeného růstu, tržby Beldenu vzrostly z méně než 400 milionů dolarů v roce 1993 na více než 1.1 miliardy v roce 2000 a 827 milionů v roce 2003, tedy rok před spojením s Cable Desing Technologies.
Cable Desing Technologies Corp. (CDT) - Společnost byla založena 18. května 1989 se sídlem v Pittsburghu, Pennsylvania. Některé její operující části jsou starší véce než 100 let.
2004 - Belden se sloučil s Cable Desing Technologies Corp.
2005 - Prezidentem a generálním ředitelem byl jmenován John Stroup.
2007 - Lumberg Automation, výrobce konktorů pro průmyslovou automatizaci, dokončil produktovou nabídku "end-to-end" průmyslový ethernet.
2009 - Telecast Fiber Systems, důležitý hráč ve vysílacím průmyslu, se připojuje do rodiny značek Belden.
2010 - Belden získává výrobce průmyslových síťových produktů GarrettCom, doplňuje tak svoje portfólio síťových produktů.
2010 - Belden kupuje Thomas & Betts Corp.'s communications products business, rozšiřuje tak svoji nabídku v oblasti řešení koaxiálního připojení.
2011 - Belden expanduje do Jižní Ameriky díky akvizici  Polironu, vedoucí Brazilské firmě v oblasti kabelové techniky.
2011 - Belden získává SCADA poskytovatele bezpečnostního řešení, Byres Security, tvůrce značky Tofino řešení průmyslové bezpečnosti.
2012 - Belden získává Miranda Technologies, celosvětový dodavatel hardwarových a softwarových řešení pro televizní vysílání, kabelových, satelitních a IPTV průmyslu.
2012 - PPC se připojuje do rodiny Belden. PPC je přední výrobce a vývojář řešení konektivity pro poskytovatele trhu širokopásmových služeb.
Současnost - Belden se transformuje z kabelové společnosti k poskytovateli řešení přenosu signálu s kompletním portfoliem produktů, včetně kabelu, připojení a síťových produktů.